Valentine City’de Oluşum ve Örgütlenme

Bu makale içerisinde oyun içerisinde Valentine Portal olmak üzere örgütlenme yapısının nasıl olacağı, illegal amaç doğrultusunda gruplaşmanın nasıl yapılacağı anlatılmıştır.

Valentine Portal’ı gerçek hayatı yansıtan bir replika oyun modu olarak kabul ediyoruz, bu portalı yaparken bir çok nokta da gerçek hayattan referans aldık, aşağıdaki maddeler bu bakış açısına göre hazırlanmıştır.

 • Oyun içerisinde moderasyon ekibine bildirmeden istediğiniz illegal aktiviteyi yapabilirsiniz.
 • Suç örgütü olmak için herhangi bir nitelik taşımanıza gerek yoktur, gerçek hayattaki gibi 3 kişi veya daha fazla olarak organize bir şekilde suç işlerseniz kanun bazında bu çetecilik olarak adlandırılır, oyun içerisinde kişiler bu şekilde yargılanacaktır.
 • Suç örgütü açmak için herhangi bir yere başvuru atmanıza gerek yoktur, doğal olarak rol içerisinde oluşumunuzu oluşturabilir ve geliştirebilirsiniz.
 • Kurduğunuz suç örgütünü bir yere bildirmek zorunda değilsiniz.
 • Çetenizin vizyonunu veya tarzını bir yere bildirmek zorunda değilsiniz.
 • Oluşumunuzun konumu tamamen size bağlıdır, bir yere bildirmek zorunda değilsiniz.
 • Kuracağınız suç örgütünün bir limitlendirmesi yoktur, gerçek hayattaki gibi sözünüze ve size inanan insanları etrafınızda toplayabilirsiniz.
 • İstediğiniz lakabı kendinize takabilirsiniz. ( Amerikan kültürüne uygun olmak zorunda )
 • Federal kolluk kuvvetleri ve araştırma büroları bu suç örgütlerini tespit etmekle yükümlüdür, şüpheli hale geldiğinizde telefonlarınız ve görüşmeleriniz dinlenebilir, gerekli şartlar sağlandığında suç örgütüne dahil olmaktan hüküm yiyebilirsiniz. eğer örgütleşme suçlarından bir den fazla hüküm yerseniz müebbet hapis cezası almanız kaçınılmazdır.
 • Suç Örgütlerinizin deşifre olmasına sebep verebilecek olan aynı kıyafet giyimleri ve ( forma, amblem, aynı renk kıyafetler vb ) giyim tarzları tamamen “kural” olarak yasaklanmıştır, Suç örgütünüzü temsil eden şeyler sadece şunlardan ibaret olabilir (“Dövme, Yara izleri, Araç stilleri, Kullanılan araçlar, Bandana”), bu temsil edilen öğeler ile toplu halde gezildiği / illegal aktivite sergilendiği taktirde federal araştırma bürosu sizi araştırma altına alabilir, suç örgütlenmesinden yargılanabilirsiniz, bunu göz önüne alarak giyim ve kuşamınıza dikkat ediniz.
 • Federal Araştırma bürosu gelir ( kazanım ) kontrollerini sıkı bir şekilde denetlemektedir, eğer işleyen paravan bir şirket veya işletme olmadan yüksek ücretler kazanıyorsanız araştırma altına alınabilirsiniz, kazandığınız paranın nerden geldiğini kanun gereği hükümete bildirmek zorundasınız.

Unutmamak gerekir ki oyun tarzı olarak “Rol Paslama” deyimini desteklememekteyiz, bunun nedeni legal / illegal tarafında gerçek hayatta olduğu gibi elinden geleni yapmasını istediğimizdendir, oyun içerisinde illegal bir iş yapıyorsanız bunu gerçekten gizli yapın.

Federal Araştırma Bürosu ve Kolluk kuvvetleri çeteleşme vakaları ile sıkı bir şekilde ilgilenmektedirler, sosyal medya, sms kayıtları, canlı telefon görüşmeleri, karasal telsiz yayınları dahil olmak üzere bir çok servis yasal olarak bu kurum tarafından denetlenmektedir.

KENDİ HİKAYENİ OLUŞTURMAYA HAZIR MISIN ?

PORTAL EVRENI SENI BEKLIYOR

Oyuncular tarafından oyuncular için yapıldı. © 2022 • Portalize Gaming Platform.
Tüm ilgili içerik, karakterler, isimler ve materyaller, içerik üreticilerinin kendi mülkiyetindedir.