Portal Population 1.0

Outbreak Portalını geliştirirken edindiğimiz tecrübeleri tüm portallarımıza yansıtıyoruz, OneSync Infinity’nin sunduğu imkanları tamamen kullanıyoruz, 256 Oyuncuya kadar hizmet verecek olan portallarımız tam kapasite halinde büyük popülasyonları kaldıracak şekilde dizayn edildi.

NetworkGetEntityOwner üzerinden migrasyon olan NPC’ler düşük FPS oranı alan kişiler üzerinden bölgedeki yüksek FPS oranına sahip kişilerin üzerine atanmaktadır, bu sayede ( lagged, buggy ) NPC görünümleri ortadan kaybolmaktadır, bu işlem 0.25 resmon değeri dezavantaj olarak sağlamaktadır, ilerleyen süreçlerde bu değeri düşürmeye çalışacağız.

Neden NPC’ler gerekli ?

En iyi örneklendirme ile Liminal Space kavramı diyebiliriz aslında, bu his tam olarak size yakın gelen, daha önce orada bir çok insanı yan yana gördüğünüz bir mekanın size korkunç ve garip hissettirmesidir.

Normalde kalabalık ve insan dolu olması gereken yerler zihninizde kodlanmış bir halde durmaktadır, her gün sokağa çıktığınızda yolda bir ton araba ve kaldırımlarda bir çok insan görmektesiniz, beyniniz bunu normal olarak kabul eder.

Eğer tam tersi olarak eğer kaldırımlarda insanları ve sokaklarda araçları görmezseniz beyniniz bunu otomatik olarak rahatsız edici olarak algılayacaktır, yalnızlık hissi ve ürperti sizi sürekli dürtecektir, bu da oyun zevkinizi ve oynama sürenizi oldukça kısaltacaktır, kısacası ( Ben Efsaneyim ) filmindeki gibi yalnız hissedeceksiniz.

Bu yüzden NPC’ler yapay bir doluluğu göstermek için vardır, eğer olmasalardı bu hisleri yaşardık, bu yüzden zorunlu olarak gerekliler, Liminal Space kavramını internet üzerinde aratarak daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Görseller

KENDİ HİKAYENİ OLUŞTURMAYA HAZIR MISIN ?

PORTAL EVRENI SENI BEKLIYOR

Oyuncular tarafından oyuncular için yapıldı. © 2022 • Portalize Gaming Platform.
Tüm ilgili içerik, karakterler, isimler ve materyaller, içerik üreticilerinin kendi mülkiyetindedir.